Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A

Zabieg valve-in-valve w pozycji mitralnej przy asyście technologii CarnaLife Holo

Produkt:  CarnaLife Holo Kunde I Klinika Kardiologii oraz Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

Valve-in-valve jest metodą leczenia dysfunkcji wcześniej implantowanej zastawki biologicznej, która po latach przestała pełnić swoją funkcję w wyniku degeneracji. 

Zastosowanie dojścia od żyły udowej, a następnie nakłucia trans-septalnego nie wymagało ponownego otwarcia klatki piersiowej, co zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo pacjenta oraz skróciło czas jego rehabilitacji po zabiegu. 

Zabieg był monitorowany echokardiografią trójwymiarową, dzięki czemu zespół medyczny miał szczegółowy wgląd w strukturę serca oraz zastawki. Operator dzięki generowanemu w czasie rzeczywistym hologramowi mógł dokładniej niż zwykle śledzić pozycję wprowadzanego cewnika oraz zastawki. 

Zastosowanie technologii trójwymiarowej wizualizacji danych medycznych CarnaLife Holo spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem kardiochirurgów i kardiologów interwencyjnych biorących udział w zabiegu.   

Film zrealizowany dzięki uprzejmości Dyrekcji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 

Szczególne podziękowania dla Zespołu I Kliniki Kardiologii oraz Kliniki Kardiochirurgii UCK Gdańsk, w składzie:  

Prof. Dr hab. n.med. Marcin Fijałkowski 

Dr n. med. Radosław Targoński  

Dr hab. N. med. Dariusz Jagielak 

Dr n. med. Dariusz Ciećwierz  

Wsparcie techniczne w trakcie zabiegu zapewnili: Jakub Kasprzak i Adam Stawiński z MedApp S.A. 

Zobacz pozostałe wideo cases.

Zabieg valve-in-valve w pozycji mitralnej przy asyście technologii CarnaLife Holo

Produkt: CarnaLife Holo
Kunde I Klinika Kardiologii oraz Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

Fallstudie anzeigen