Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
31 marca 2020

Czy musimy przygotowywać się do jesiennej fali epidemii? – wywiad z Prezesem MedApp Krzysztofem Mędralą

Prezes #MedApp Krzysztof Mędrala w rozmowie z redaktorem Stanisław Koczotem o tym, jak polski biznes może wzmocnić walkę z epidemią koronawirusa.

Nasz system telemedyczny może być pomocny w zdalnej diagnozie oraz monitoringu parametrów zdrowotnych dużej liczby pacjentów. Tych, którzy z powodu zakażenia są na kwarantannie lub w szpitalnych izolatkach.

Takie rozwiązania technologiczne, oparte na gromadzeniu dużej ilości danych diagnostycznych i dokonujące ich analizy w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji, mogą jednak zrobić dużo więcej. Zastosowane w obsłudze pacjentów z innymi schorzeniami, wzmocnią nadwyrężoną przez walkę z koronawirusem służbę zdrowia. Są przyszłością medycyny. Pandemia pokazuje, jak wiele jest do zrobienia w służbie zdrowia i jak istotna jest to gałąź gospodarki, także z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego i ekonomicznego. Nie mamy wątpliwości, że w najbliższych latach będziemy świadkami dużych zmian i inwestycji w ochronie zdrowia.

Cały wywiad pod linkiem:
http://wpolsce.pl/magazyn/11235-wywiad-gospodarczy-czy-musimy-przygotowywac-sie-do-jesiennej-fali-epidemii-gosc-krzysztof-medrala

Zainteresowanych naszym rozwiązaniem telemedycznym Carna Life System, zapraszamy do kontaktu z Michał Adamczyk

Zobacz podobne wpisy: