Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
23 września 2021

MedApp jednym z trzech finalistów Start-up Challenge 2021 kategorii Health and Biotechnology podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

MedApp S.A. został jednym z trzech finalistów w kategorii Health and Biotechnology Start-up Challenge 2021. Spośród 170 złożonych aplikacji, w finale znalazło się najlepszych 18 firm, które prezentowały swoje rozwiązania podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w trakcie European Tech and Start-up Days w Katowicach.

21 września 2021 roku, po raz szósty, na scenie Europejskiego Kongresu Gospodarczego stanęli twórcy i liderzy najciekawszych polskich i europejskich start-upów. Wśród nich w kategorii HEALTH & BIOTECHNOLOGY: medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia – MedApp S.A.

Cieszę się, że mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych rozwiązań przed praktykami biznesu i ekonomii z międzynarodowym doświadczeniem w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Bycie jednym z trzech finalistów kategorii Health and Biotechnolofy jest dla mnie i zespołu nobilitacja. Wierzę, że nasze produkty rozwijane w oparciu o mieszaną rzeczywistość, sztuczną inteligencję i analizę Big Data to przyszłość medycyny. Gratuluję wszystkim uczestnikom i laureatom tytułu Start-up Challenge 2021 Winner – mówi Krzysztof Mędrala CEO MedApp S.A.

Kluczowe produkty oferowane przez spółkę to: CarnaLife Holo, CarnaLife System, Cyfrowa Przychodnia, HoloComm.

CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. CarnaLife Holo obecne jest w 18 ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie, zostało wykorzystane w ponad 100 procedurach medycznych różnych specjalizacji.

Rozwiązanie CarnaLife System jest zaawansowaną platformą telemedyczną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze

i miejscu. System jest wspierany przez ponad 20 zdalnych urządzeń pomiarowych. Wyniki badań analizowane są 24/7 z wykorzystaniem algorytmów AI i analizy Big Data. System został wdrożony w 16 placówkach medycznych. Na bazie tego rozwiązania powstała Cyfrowa Przychodnia skierowana bezpośrednio do pacjentów i użytkowników indywidualnych.

HoloComm jest angażującym rozwiązaniem do zdalnej, trójwymiarowej prezentacji produktów, treści, danych i innych elementów przy użyciu okularów Microsoft HoloLens 2.

Łącznie w pierwszej połowie 2021 roku MedApp uzyskał przychody w wysokości 5 472 tys zł i wypracował zysk netto w wysokości 1 838 tys zł. Wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników jakie Spółka wypracowała za cały 2020 rok, kiedy przychody wynosiły 6 025 tys zł, a zysk netto 1 915 tys zł. Atutami spółki jest wsparcie Rady Naukowej składającej się z uznanych specjalistów z obszaru innowacji medycznych oraz współpraca z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi, jak: Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson.

W 2021 roku spółka MedApp S.A. planuje zadebiutować na rynku głównym GPW.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: