Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
18 marca 2022

MedApp odnotował rekordowe wyniki w 2021 roku, podwajając zarówno przychody jak i zyski w stosunku do roku poprzedniego

MedApp, innowacyjna spółka z branży zaawansowanych technologii medycznych z obszaru SaMD – software as a medical device, której akcje notowane są na giełdach w Warszawie i we Frankfurcie, kontynuuje dynamiczną ekspansję międzynarodową i rozwój portfolio produktowego, zwiększając jednocześnie zyskowność.

Spółka MedApp zanotowała narastająco po czterech kwartałach 2021 roku 12,7 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co jest wartością o 111% wyższą niż rok wcześniej. Wynik EBITDA zwiększył się o 110%, do 5,5 mln zł, a zysk netto okazał się wyższy o 94% rok-do-roku, osiągając poziom 3,7 mln zł. Spółka może również pochwalić się wysoką rentownością.

– Rozwijamy Spółkę bazując na bieżących przepływach pieniężnych, generując jednocześnie rekordowe przychody i zysk netto. Koncentrujemy się na dalszej ekspansji geograficznej i produktowej, pozyskujemy też nowych partnerów i zbieramy kolejne nagrody, a nasze technologie są coraz szerzej wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu pacjentów – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Na początku 2021 roku MedApp podpisał pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga oraz poszerzył kanały sprzedaży w Polsce.

Praca nad umowami dystrybucyjnymi z kolejnymi partnerami zaowocowała również wejściem na rynek brazylijski. W marcu 2022 roku MedApp rozpoczął proces rejestracji pierwszej zagranicznej spółki, która będzie odpowiedzialna za rozwój biznesu na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. MedApp S.A. współpracując z Parexel przygotowuje się do złożenia wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie, jakim są Stany Zjednoczone.

MedApp rozwija funkcjonalność rozwiązań opartych na CarnaLife Holo, wizualizacji holograficznej 3D oraz platformy medycyny cyfrowej, CarnaLife System. Inicjatywy rozwijające portfolio produktowe zaowocowały w bieżącym kwartale uzyskaniem dotacji ze środków unijnych na stworzenie narzędzia do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav) oraz podpisaniem umowy z siecią Helimed Diagnostic Imaging, na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą telemedyczną MedApp CarnaLife System.

MedApp to innowacyjna spółka technologiczna, dlatego w naturalny sposób jej potencjał zwiększa docenianie technologii przez niezależnych ekspertów, co świadczy również o sile i kompetencji zespołu. Obok wielu wyróżnień, w październiku zeszłego roku Google wybrał MedApp do swojego programu akceleracyjnego jako jeden z piętnastu najlepszych startupów medtech w Europie. Z kolei w lutym br. MedApp wygrał konkurs OVHcloud dla podmiotów medtech.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: