Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
16 sierpnia 2022

MedApp po Q2 2022: kolejny kwartał ekspansji geograficznej i produktowej

MedApp, giełdowa spółka z branży innowacyjnych technologii dla medycyny, pomimo wzrostu niepewności w otoczeniu biznesowym i wyzwań placówek medycznych zanotował w drugim kwartale 2022r. 1,588 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, 878 tys. zł wyniku EBITDA oraz 405 tys. zł zysku netto. Spółka obserwuje wydłużenie procesów sprzedażowych na polskim rynku i stara się aktywniej oferować swoje rozwiązania na rynkach zagranicznych. 28 czerwca Spółka złożyła wniosek o Certyfikację FDA na rynku Stanów zjednoczonych, a w maju otrzymała Certyfikat ANVISa w Brazylii.

Narastająco po dwóch kwartałach 2022r. Spółka uzyskała 4,552 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, 2,013 mln zł wyniku EBITDA i 1,082 mln zł zysku netto.

– W drugim kwartale 2022 roku odczuliśmy wzrost ogólnej niepewności gospodarczej i presji kosztowej w placówkach służby zdrowia przy przedłużających się procedurach przetargowych. W rezultacie obserwujemy przesunięcie finalizacji planowanych umów sprzedażowych. – komentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

– Konsekwentnie pracujemy nad poszerzeniem naszej sieci sprzedaży i zwiększeniem jej efektywności w oparciu o posiadane rozwiązania technologiczne. W maju podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z Promedica Praha Group, dzięki której CarnaLife Holo jest oferowana w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i Finlandii. Jesteśmy w procesie rejestracji spółki-córki w Niemczech, uzyskaliśmy tzw. Certyfikat Zgodności ANVISA w Brazylii. A dzięki współpracy z firmą Laven rozwiązanie CarnaLife Holo będzie dostępne w komplementarnych polisach zdrowotnych oferowanych przez tą firmę.

– W czerwcu złożyliśmy, korzystając z know-how firmy Parexel International, wniosek do FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków), warunkujący nasz start na największym rynku medycznym świata, jakim są Stany Zjednoczone. A zaproszenie do TOP15 europejskich młodych spółek medtech Google’a oraz kolejne wyróżnienia czy nagrody ze strony niezależnych podmiotów powodują, że nasza Spółka jest coraz lepiej rozpoznawana nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynkach europejskich. Wierzymy, że po otrzymaniu FDA o naszej technologii będzie równie głośno w Stanach Zjednoczonych. – dodaje Prezes Mędrala.

Spółka skupia się na prowadzonej działalności i rozwoju oferowanych technologii, koncentrując się na kolejnym etapie rozwoju. Liczymy na pozyskanie nowych inwestorów, podwyższenie kapitału i zmianę akcjonariatu Spółki. Z taką intencją została podpisana w marcu br. umowa z Haitong Bankiem. Jest nam niezmiernie przykro, że publikacje dotyczące aktualnego akcjonariatu Spółki wpływają na wizerunek MedAppu. Pragnę wyraźnie zaznaczyć, że Spółka nie miała i nie ma wpływu na działalność swoich Akcjonariuszy czy osób z nimi powiązanych. W żaden sposób nie jesteśmy w stanie odnieść się do działań i aktywności opisywanych w publikacjach. – komentuje Krzysztof Mędrala.

Na początku 2021 roku MedApp zawarł pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne a oraz poszerzył kanały sprzedaży w Polsce. W czwartym kwartale 2021 r. miało miejsce wejście na rynek brazylijski, a w drugim kwartale 2022r. Spółka otrzymała Certyfikat Agência Nacional de Vigilância Sanitária (brazylijska agencja zdrowia) w zakresie zgodności z wymogami aplikacji CarnaLife Holo, W I kw. br. Spółka rozpoczęła proces rejestracji własnej spółki MedApp Germany GmbH obejmującej rynek Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W drugim kwartale MedApp podpisując umowę z Promedica Praha Group pozyskał silnego dystrybutora na rynki Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii.

W czerwcu br. MedApp i Laven, polskie firmy z obszaru innowacji medycznych i ubezpieczeniowych, nawiązały współpracę, dzięki której pacjenci zyskają lepszy dostęp do zabiegów z użyciem technologii holograficznego obrazowania danych diagnostycznych. W pierwszej kolejności dostęp do CarnaLife Holo uzyskają klienci AWP Polska (Mondial Assistance) – spółki z grupy Allianz. Jeszcze w tym roku rozwiązanie to powinno być oferowane przez kolejne towarzystwa ubezpieczeniowe.

28 czerwca br. MedApp złożył wniosek o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA (US Drug and Food Administration), co jest niezbędnym warunkiem wejścia do USA. Plany rozwoju obejmują również inne kraje, a międzynarodową ekspansję może przyspieszyć pozyskanie nowych inwestorów.

MedApp rozwija funkcjonalność rozwiązań opartych na CarnaLife Holo, wizualizacji holograficznej 3D oraz platformy medycyny cyfrowej, CarnaLife System. Inicjatywy rozwijające portfolio produktowe zaowocowały uzyskaniem dotacji ze środków unijnych na stworzenie narzędzia do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav) oraz podpisaniem umowy z siecią Helimed Diagnostic Imaging na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą telemedyczną MedApp CarnaLife System.

Pobierz .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: