Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
15 listopada 2022

MedApp po Q3 2022: kontynuacja rozwoju rozwiązań technologicznych medycyny cyfrowej

MedApp, giełdowa spółka z branży innowacyjnych technologii dla medycyny, pomimo wzrostu ogólnej niepewności gospodarczej i wyzwań placówek medycznych zanotował w trzecim kwartale 2022r. 1,155 mln zł przychodów ze sprzedaży, 694 tys. zł wyniku EBITDA oraz 413 tys. zł zysku netto. Spółka obserwuje wydłużenie procesów sprzedażowych na polskim rynku i sukcesywnie przenosi aktywność sprzedażową na rynki zagraniczne. W tym celu Spółka zarejestrowała na terenie Unii Europejskiej znaki towarowe swoich głównych produktów.

Narastająco po trzech kwartałach 2022r. Spółka uzyskała 5,708 mln zł przychodów ze sprzedaży, 2,936 mln zł wyniku EBITDA i 2,168 mln zł zysku netto.

– Konsekwentnie rozwijamy naszą technologię o kolejne specjalizacje medyczne, w których nasza wizualizacja holograficzna 3D może być wykorzystywana. Obok onkologii, ortopedii, laryngologii, urologii i kardiologii, CarnaLife Holo znalazło zastosowanie w chirurgii bariatrycznej i leczeniu endometriozy. Do tej pory zostało już wykonanych blisko 500 udokumentowanych, różnorodnych procedur medycznych z użyciem systemu CarnaLife Holo – komentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

– Spółka skupia się na prowadzonej działalności i rozwoju oferowanych technologii równocześnie kontynuując poszukiwania inwestora strategicznego, który dokapitalizuje Spółkę, co umożliwi jej dalszy rozwój na rynkach zagranicznych, wspierając jednocześnie Spółkę w zaawansowanym procesie dopuszczenia CarnaLife Holo do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej przez FDA (U.S. Food and Drug Administration) – mówi Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Spółka nawiązała współpracę z AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Mondial Assistance), którego agentem ubezpieczeniowym Laven SA., na podstawie której CarnaLife Holo jest finansowane w ramach komplementarnych polis zdrowotnych dystrybuowanych przez firmę Laven S.A. Aktualnie technologia CarnaLife Holo jest zawarta w ofercie Mondial Assitence z Grupy Allianz. Dzięki temu pacjenci zyskali szerszy dostęp do zabiegów z użyciem technologii holograficznego obrazowania danych diagnostycznych.

W październiku br. MedApp otrzymał potwierdzenie Urzędu Unii Europejskiej Ds. Własności Intelektualnej, rejestracji znaku słownego dwóch flagowych produktów: CarnaLife Holo i CarnaLife System. Znaki te korzystają z ochrony prawnej na terytorium UE przez okres najbliższych 10 lat.

Nowatorskie rozwiązania medyczne, oferowane przez MedApp, są doceniane zarówno przez lekarzy jak i niezależnych ekspertów, co świadczy o sile i kompetencji zespołu MedApp oraz potencjale rozwoju Spółki. MedApp został nominowany do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP i znalazł się w finałowej trójce kategorii Lider MŚP. Ostateczne rozstrzygnięcie tego konkursu odbędzie się 17.11.2022. Ponadto Niemiecko-Polska Izba Przemysłowo-Handlowa (AKH Polska) wskazała MedApp jako finalistę konkursu Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: