Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
15 lutego 2023

MedApp po Q4 2022: kontynuacja rozwoju rozwiązań technologicznych medycyny cyfrowej i pozyskiwanie nowych kontaktów sprzedażowych

MedApp, giełdowa spółka z branży innowacyjnych technologii dla medycyny, pomimo wyzwań placówek medycznych związanych z rosnącymi kosztami ich utrzymania oraz ogólnej niepewności gospodarczej, zanotował w czwartym kwartale 2022r. 1 026 tys. złotych przychodów ze sprzedaży, 513 tys. złotych wyniku EBITDA oraz 480 tys. złotych zysku netto.

Spółka, podobnie jak w poprzednich kwartałach 2022 roku, obserwuje wydłużenie procesów sprzedażowych na polskim rynku, starając się przenieść aktywność sprzedażową na rynki zagraniczne. W tym celu Spółka podpisała kolejne umowy dystrybucyjne dotyczące rozwiązania CarnaLife Holo – z firmą LIVARTIX SRL w Rumunii oraz z TND LLP w Kazachstanie (dotyczy dystrybucji na terytorium Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu oraz Mongolii).

MedApp na bieżąco analizuje rozwijający się rynek holograficznej wizualizacji danych medycznych pod kątem potencjalnego ich wykorzystania w swoich rozwiązaniach.

– W grudniu 2022 roku zarejestrowaliśmy spółkę MedApp RT Sp. z o.o., rozwijając w tej sposób Grupę Kapitałową MedApp. Spółka MedApp RT została powołana w celu prowadzenia prac programistycznych i R&D w zakresie wykorzystania i dostosowania naszej technologii w dziedzinie radioterapii. W konsekwencji planujemy opracowanie nowego produktu dedykowanego tej specjalizacji – informuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

W październiku 2022 roku MedApp otrzymał potwierdzenie Urzędu Unii Europejskiej Ds. Własności Intelektualnej, rejestracji znaku słownego dwóch flagowych produktów: CarnaLife Holo i CarnaLife System. Znaki te korzystają z ochrony prawnej na terytorium UE przez okres najbliższych 10 lat.

– MedApp skupia się na rozwoju oferowanych technologii równocześnie kontynuując poszukiwania inwestora strategicznego, który dokapitalizuje Spółkę, co umożliwi jej dalszy rozwój na rynkach zagranicznych i będzie wymiernym wsparciem w zaawansowanym procesie dopuszczenia CarnaLife Holo jako wyrobu medycznego, do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej przez FDA (U.S. Food and Drug Administration) – mówi Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: