Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
19 czerwca 2020

MedApp przygotuje aplikację do urządzenia medycznego firmy Semicon

MedApp, polska spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości w medycynie rozpoczęła współpracę z firmą Semicon. W ramach współpracy MedApp przygotuje aplikację do zdalnego gromadzenia danych dla terminala mikcyjnego autorstwa Semicon. W przygotowaniu aplikacji zostaną wykorzystane funkcjonalności oraz algorytmy, które znalazły zastosowanie w rozwiązaniu CarnLife System.
Urządzenie firmy Semicon to terminal mikcyjny, który przeznaczony jest do analizy danych wchodzących w skład badań laboratoryjnych. Z urządzenia mogą korzystać dzieci, osoby dorosłe, starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi. Spółka będzie tez realizowała dwuletnie wsparcie techniczne i będzie brała udział w rozwoju dostarczonej aplikacji.

– Firma Semicon wybrała nas do stworzenia aplikacji do swojego terminala przede wszystkim dzięki naszemu doświadczeniu w projektowaniu systemów telemedycznych. CarnaLife System naszego autorstwa współpracuje z wieloma urządzeniami do pomiarów medycznych oraz jest na co dzień wykorzystywany przez wiele placówek. Posiadamy również wdrożony system ISO 13485. Te przesłanki sprawiły, że Semicon zdecydował się podjąć z nami współpracę. Jako MedApp będziemy odpowiedzialni za przygotowanie aplikacji rejestrującej pomiary z terminala mikcyjnego. Dzięki zastosowaniu funkcjonalności wdrożonych w CarnaLife System, firma Semicon będzie mogła w szybszy sposób certyfikować swój produkt jako wyrób medyczny w klasie IIa – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp.

CarnaLife System to innowacyjne narzędzie do rejestracji danych medycznych umożliwiające w efektywny sposób ich gromadzenie, oraz ich analizę. Wspomagają ją inteligentne algorytmy interpretujące wyniki badań. Jeśli badanie wymaga szczególnej interwencji specjalisty zostaje ono spriorytetyzowane. Z systemem mogą być kompatybilne różne urządzenia pomiarowe takie jak termometry, pulsoksymetry, ciśnieniomierze oraz rejestratory KTG.

Semicon to firma z ponad 30-letnim działająca w branży elektronicznej. Firma oferuje szerokie spektrum komponentów elektronicznych, optoelektronicznych, narzędzi, akcesoriów pomiarowych i aparatury pomiarowej, złączy, puszek do fotowoltaiki, specjalistycznych przewodów oraz preparatów chemicznych do elektroniki i przemysłu.

Zobacz podobne wpisy: