Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
05 października 2021

MedApp S.A. wybrany jednym z piętnastu najlepszych startupów medtech w Europie wg Google

Akcelerator Google to inicjatywa giganta z USA mająca na celu wspieranie najbardziej perspektywicznych projektów technologicznych. W obecnej edycji akcelerator Google skupił się na technologiach, które rozwiązują problemy współczesnej medycyny, ochrony zdrowia oraz poprawy samopoczucia pacjentów. 

W ramach programu Google zapewnia szkolenie dla kadry managerskiej pomagając rozwinąć startupom swoją działalność. Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz warsztaty. Ważnym punktem jest również opieka mentorska inżynierów Google, zewnętrznych ekspertów oraz możliwość korzystania z zaplecza technologicznego Google. 

Wśród piętnastu firm z całej Europy i Izraela, to właśnie MedApp zwrócił szczególną uwagę Google w dziedzinie technologii wspierającej diagnostykę obrazową oraz cyfrowej medycynie przyszłości. Wykorzystanie mieszanej rzeczywistości, tworzenie w pełni interaktywnych modeli trójwymiarowych na podstawie diagnostycznych danych obrazowych oraz użycie sztucznej inteligencji, jako narzędzia wspierającego diagnozowanie pacjentów, dało nam możliwość, by wyróżnić się na tle innych spółek technologicznych.  

– Mam nadzieję, że mentoring Akceleratora pomoże w skalowaniu biznesu na inne kraje i optymalizacji procesu rozwoju, w tym wprowadzenia na nowe rynki, marketing czy komunikację z partnerami, inwestorami oraz liderami opinii. Współpraca z Google for Startups Accelerator przyczyni się jednoznacznie do poprawy konkurencyjności MedApp na światowym rynku innowacyjnych rozwiązań technologii medycznej – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp.

Program akceleratora trwać będzie do końca roku, a prowadzić będzie go zespół ekspertów z warszawskiego Campusu Google for Startups. 27 firm, które dotychczas ukończyło kurs mogło pochwalić się średnim wzrostem przychodów na poziomie 74% rok do roku. 

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: