Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
29 kwietnia 2022

MedApp z rekordowymi wynikami roku 2021, podwojone przychody i zyski w stosunku do roku poprzedniego

MedApp, innowacyjna spółka z branży zaawansowanych technologii medycznych z obszaru SaMD – software as a medical device kontynuuje dynamiczną ekspansję i rozwój portfolio produktowego, zwiększając jednocześnie zyskowność.

Ekspansje międzynarodową i wejście w kolejne segmenty związane z diagnostyką, monitoringiem i wizualizacją danych medycznych na globalnych rynkach może przyspieszyć pozyskanie dodatkowych inwestorów, w tym zakresie Spółka podjęła współpracę z globalnym Haitong Bank.

Spółka MedApp zanotowała narastająco po czterech kwartałach 2021 roku 12,7 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co jest wartością o 111% wyższą niż rok wcześniej. Wynik EBITDA zwiększył się o 139%, do 6,3 mln zł, a zysk netto był dwa razy wyższy niż przed rokiem, osiągając poziom 3,8 mln zł. Spółka może również pochwalić się wysoką rentownością.

– Koncentrujemy się na dalszej ekspansji geograficznej i produktowej, pozyskujemy też nowych partnerów, a nasze technologie są coraz szerzej wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu pacjentów – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Na początku 2021 roku MedApp podpisał pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga oraz poszerzył kanały sprzedaży w Polsce. Praca nad umowami dystrybucyjnymi z kolejnymi partnerami zaowocowała również wejściem na rynek brazylijski. W marcu 2022 roku MedApp rozpoczął proces rejestracji pierwszej zagranicznej spółki, która stała się odpowiedzialna za rozwój biznesu na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. MedApp S.A., współpracując z Parexel, przygotowuje się do złożenia wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie, jakim są Stany Zjednoczone. Plany rozwoju obejmują również inne kraje, a międzynarodową ekspansję może przyspieszyć pozyskanie nowych inwestorów. Spółka zakomunikowała na początku kwietnia br. wybór globalnego Haitong Banku jako podmiotu odpowiedzialnego za przeprowadzenie tego procesu.

MedApp rozwija także funkcjonalność rozwiązań opartych na CarnaLife Holo, wizualizacji holograficznej 3D oraz platformy medycyny cyfrowej, CarnaLife System. Inicjatywy rozwijające portfolio produktowe zaowocowały uzyskaniem dotacji ze środków unijnych na stworzenie narzędzia do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav) oraz podpisaniem umowy z siecią Helimed Diagnostic Imaging na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą telemedyczną MedApp CarnaLife System.

MedApp to innowacyjna spółka technologiczna, dlatego w naturalny sposób jej potencjał zwiększa docenianie technologii przez niezależnych ekspertów, co świadczy również o sile i kompetencji zespołu. Obok wielu wyróżnień, w październiku zeszłego roku Google wybrał MedApp do swojego programu akceleracyjnego jako jeden z piętnastu najlepszych startupów medtech w Europie. Z kolei w lutym br. MedApp wygrał konkurs OVHcloud dla podmiotów medtech.

Pobierz raport roczny 2021.pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: