Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
12 maja 2022

MedApp z wysokimi dynamikami wzrostu w I kw. 2022 roku

MedApp, giełdowa spółka z branży innowacyjnych technologii dla medycyny, kontynuuje trendy dynamicznego wzrostu wyników i skali biznesu. Przyspiesza jednocześnie ekspansję międzynarodową oraz inwestuje w nowe produkty, związane z diagnostyką, monitoringiem i wizualizacją danych medycznych.

Spółka MedApp zanotowała w okresie styczeń-marzec 2022 roku blisko 3 mln zł przychodów (+52% rdr), realizując ponad 1,1 mln zł wyniku EBITDA (+37% rdr), 701 tys. zł zysku operacyjnego (+59% rdr) i 677 tys. zł zysku netto (+80% rdr). Szybsze tempo wzrostu EBIT czy wyniku netto oznacza również wysoką i nadal rosnącą rentowność.

– Wyniki te na pewno mogą cieszyć, ale dla nas jest to wciąż początek wzrostu biznesu. Dopiero przed rokiem podpisywaliśmy pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne i staliśmy się gotowi do globalnej skalowalności, a wejście z marszu do TOP15 europejskich młodych spółek medtech Google’a tylko potwierdziło przełomowość naszych technologii. Pracujemy zarówno nad ekspansją geograficzną, jak również produktową. Zamierzamy w pełni wykorzystać rosnące zainteresowanie naszymi technologiami i dobre perspektywy wzrostu całej branży medtech– podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Na początku 2021 roku MedApp zawarł pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga oraz poszerzył kanały sprzedaży w Polsce. W czwartym kwartale miało miejsce wejście na rynek brazylijski, a obecnie – po pozyskaniu dystrybutora w Brazylii i zatrudnieniu tam przedstawiciela handlowego, MedApp złożył wniosek do Agência Nacional de Vigilância Sanitária (brazylijska agencja zdrowia) o uzyskanie certyfikatu zgodności dla rozwiązania CarnaLife Holo, co umożliwi przejście do kolejnego etapu działalności na tamtejszym rynku. Warto jednocześnie podkreślić, że w I kw. br. zawiązana została własna spółka dystrybucyjna do rozwoju biznesu na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Już w II kwartale br. MedApp otrzymał grant ze środków UE na przygotowanie strategii wejścia do Meksyku oraz pozyskał silnego dystrybutora na rynki Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii. Jednocześnie MedApp S.A., współpracując z doświadczonym partnerem – firmą Parexel, przygotowuje się do złożenia wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie, jakim są Stany Zjednoczone. Plany rozwoju obejmują również inne kraje, a międzynarodową ekspansję może przyspieszyć pozyskanie nowych inwestorów. Spółka zakomunikowała na początku kwietnia br. wybór globalnego Haitong Banku jako podmiotu odpowiedzialnego za przeprowadzenie tego procesu.

MedApp rozwija funkcjonalność rozwiązań opartych na CarnaLife Holo, wizualizacji holograficznej 3D oraz platformy medycyny cyfrowej, CarnaLife System. Inicjatywy rozwijające portfolio produktowe zaowocowały uzyskaniem dotacji ze środków unijnych na stworzenie narzędzia do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav) oraz podpisaniem umowy z siecią Helimed Diagnostic Imaging na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą telemedyczną MedApp CarnaLife System.

MedApp to innowacyjna spółka technologiczna, dlatego jej potencjał zwiększa docenianie technologii przez niezależnych ekspertów, co świadczy również o sile i kompetencji zespołu. Obok wielu wyróżnień, w październiku zeszłego roku Google wybrał MedApp do swojego programu akceleracyjnego jako jeden z piętnastu najlepszych startupów medtech w Europie. Z kolei w lutym br. MedApp wygrał konkurs OVHcloud dla podmiotów medtech.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: