Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
30 lipca 2020

MedApp złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego

MedApp SA, polska spółka technologiczno-medyczna z obszaru digital health specjalizująca się w sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i gromadzeniu dużych zbiorów danych złożyła wczoraj w Komisji Nadzoru Finansowego Prospekt, w związku z planowanym przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Przeniesieniu będzie towarzyszyła oferta publiczna akcji serii H, w ramach której spółka planuje wyemitować do 29 mln nowych akcji.

– Po okresie intensywnego rozwoju naszych produktów, obecnie priorytetem MedApp jest intensywna komercjalizacja naszych rozwiązań. Widzimy, że nasze produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Stale pracujemy nad rozszerzeniem funkcjonalności już oferowanych aplikacji CarnaLife System oraz CarnaLife Holo analizując równolegle możliwość wdrożenia nowych rozwiązań wykorzystujących nasze główne kompetencje w obszarze gromadzenia dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości. Wierzę, że pozyskanie dodatkowych środków w ramach nowej emisji akcji pozwoli przyspieszyć rozwój naszej spółki – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp SA

Środki pozyskane w ramach emisji pozwolą spółce na zwiększenie skali działalności poprzez rozpoczęcie procesu certyfikacji CarnaLife Holo przez Agencję Żywności i Leków (FDA) w Stanach Zjednoczonych, a następnie wprowadzenie produktów Spółki do obrotu na rynku amerykańskim. Dadzą one również możliwość prowadzenia dalszych działań związanych ze sprzedażą rozwiązań oferowanych przez MedApp SA

– Wejście na tzw. „duży parkiet” oraz towarzysząca temu emisja akcji, będą dla nas milowym krokiem w rozwoju MedApp. Pozyskane środki pozwolą nam na dalszą komercjalizację oraz sfinansowanie procesu certyfikacji FDA. Skalowanie i rozwój oferty naszej spółki w połączeniu z możliwością wejścia na rynek w Stanach Zjednoczonych otworzą nam drogę do największego rynku medycznego na świecie. Mamy świadomość jak ważny i wymagający jest to etap rozwoju naszej spółki. Uważamy, że oferujemy unikalną i innowacyjną technologię odpowiadając na potrzeby nowoczesnej służby zdrowia. Chcemy, aby nasza oferta była dostępna nie tylko dla pacjentów w Polsce czy Europie, ale też w Stanach Zjednoczonych – dodaje Krzysztof Mędrala.

MedApp intensywnie pracuje nad komercjalizacją swoich flagowych rozwiązań CarnaLife Holo oraz CarnaLife System. W ostatnim okresie spółka podpisała umowy z firmami Intercard z Nowego Sącza oraz Carinart z Krakowa, na pilotażowe wdrożenia aplikacji CarnaLife System w należących do nich placówkach medycznych. Pilotażowe wdrożenie ma poprawić jakość badań diagnostycznych oraz bezpieczeństwo pacjentów, szczególnie w warunkach trwającej pandemii Covid-19. W czerwcu br. Spółka nawiązała współpracę z NEO Hospital, w ramach której CarnaLife Holo będzie wykorzystywane przez specjalistów Szpitala Na Klinach w Krakowie, do wsparcia zabiegów onkologicznych czy ginekologicznych. Umowa jest realizowana w formule Software as a Service (SaaS). Tego typu system rozliczeń pozwoli Spółce generować regularne przychody, w miarę jak będzie rosła liczba zabiegów z wykorzystaniem technologii CarnaLife Holo.

– Nasze rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi klientami, którzy są zainteresowani wdrożeniem aplikacji. Zamierzamy także aktywniej promować naszą ofertę za granicą- dodaje Krzysztof Mędrala.

W ramach oferty publicznej akcji serii H MedApp SA zamierza wyemitować do 29 mln nowych akcji. Ostateczna cena emisyjna akcji zostanie ustalona w ramach procesu budowy księgi popytu. 8 czerwca 2020 rokuSpółka uzyskała zgodę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na podwyższenie kapitału zakładowego.

Zobacz podobne wpisy: