Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
12 sierpnia 2021

MedApp znacząco zwiększa skalę biznesu w II kw. 2021 roku

Krakowska spółka oferująca innowacyjne rozwiązania technologiczne w medycynie (medtech) w pierwszej połowie br. osiągnęła wynik netto, zbliżony do poziomu za cały zeszły rok. Wypracowane w drugim kwartale 2021 roku wyniki finansowe utrzymują wysoką dynamikę wzrostu, co jest efektem rozwoju międzynarodowej sieci dystrybucji oraz poszerzenia funkcjonalności innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym CarnaLife Holo (wizualizacja holograficzna, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych) i CarnaLife System (platforma medycyny cyfrowej do zdalnego monitoringu i diagnostyki pacjenta).

W drugim kwartale 2021 roku Spółka zanotowała 3 528 mln zł przychodów i 1 462 mln zł zysku netto, EBITDA drugiego kwartału 2021 roku wyniosła 2 186 mln zł.

Łącznie w pierwszej połowie 2021 roku MedApp uzyskał przychody w wysokości 5 472 tys zł i wypracował zysk netto w wysokości 1 838 tys zł. Wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników jakie Spółka wypracowała za cały 2020 rok, kiedy przychody wynosiły 6 025 tys zł, a zysk netto 1 915 tys zł.

– Pozyskaliśmy kolejnych dystrybutorów w Polsce oraz na rynku europejskim – we Francji i Luksemburgu równocześnie rozwijając pozostałe kanały sprzedaży. Konsekwentnie poszerzamy funkcjonalności naszych wiodących rozwiązań, CarnaLife Holo i CarnaLife System – komentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

W lipcu br. technologia trójwymiarowej wizualizacji danych medycznych – CarnaLife Holo – umożliwiła konsultację zabiegu, zespołom polskich i bułgarskich chirurgów naczyniowych oddalonych od siebie w momencie interwencji o 1500 km.

– To ważny moment, pokazujący możliwości wykorzystania naszego software, CarnaLife Holo również w przypadku wykonywania zabiegów na odległość. Cieszy nas fakt, że rośnie liczba szpitali, klinik i przychodni wykorzystujących na co dzień autorskie technologie MedApp, dzięki czemu mamy wpływ na wzrost jakości krajowych i zagranicznych usług medycznych opartych na rozwiązaniach mieszanej rzeczywistości, analizie big data i sztucznej inteligencji. Z dużą determinacją, wspieramy lekarzy i pacjentów na całym świecie. Wierzę, że dzięki IPO które chcielibyśmy przeprowadzić w III kwartale 2021 roku utrzymamy dotychczasową dynamikę rozwoju naszej Spółki – dodaje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Drugi kwartał 2021 roku to dalsza konsekwentna realizacja strategii rozwoju MedApp, opartej na ekspansji sprzedażowej przy jednoczesnym rozwoju oferty produktowej. Spółka nawiązała współpracę z francuskim dystrybutorem – FP Business SAS, w ramach której technologia CarnaLife Holo znajdzie zastosowanie w szpitalach i placówkach medycznych na terenie Francji i Luksemburga. Rozszerzono również kanały dotarcia do placówek szpitalnych i klinik na terenie Polski, zawierając umowę dystrybucyjną z Medical Idea.

MedApp kontynuował również rozwój oferowanych produktów. W czerwcu br. wzbogacono platformę CarnaLife System o aplikację Microsoft Teams, dzięki której placówki partnerskie uzyskały kolejne wygodne, proste i bezpieczne pod względem obrotu danymi medycznymi narzędzie do komunikacji podczas konsultacji medycznych z pacjentami. Poszerzono również zastosowanie aplikacji CarnaLife Holo w zakresie chirurgii naczyniowej oraz onkologii laryngologicznej.

Spółka pozostaje w procesie przygotowań do debiutu na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt emisyjny jest obecnie analizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Rejer-Mellin
PR and Communication Manager, MedApp S.A.
agnieszka.rejer-mellin@medapp.pl
+48 534 364 532

Adrian Boczkowski
P&L Investor Relations
a.boczkowski@pandl.pl
+48 506 324 456

MedApp_Raport_Q2_2021_wyniki_finansowe_POL-0

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: