Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
19 kwietnia 2022

Technologiczny MedApp wnioskuje o wprowadzenie do obrotu giełdowego 209 mln akcji

MedApp, innowacyjna spółka z branży zaawansowanych technologii medycznych (SaMD – software as a medical device) 14 kwietnia 2022r roku złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wniosek o wprowadzenie do obrotu na rynku NewConnect wszystkich dotychczas nienotowanych akcji.

– Ze względu na dużą zmienność rynku kapitałowego zawiesiliśmy czasowo procedowanie prospektu emisyjnego, chcemy jednak w tym czasie doprowadzić do wprowadzenia do obrotu na NewConnect niedopuszczone dotychczas akcje – mówi Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

MedApp złożył do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o wprowadzenie do obrotu blisko 209 mln akcji serii D, E, F i G, które dotychczas pozostawały poza rynkiem giełdowym. To 83,5% ze wszystkich 250 mln akcji, na jakie dzieli się kapitał spółki.

MedApp konsekwentnie wykorzystuje międzynarodowy potencjał sprzedażowy swoich rozwiązań wizualizacji holograficznej 3D oraz technologii medycyny cyfrowej. Firma intensywnie się rozwijała, w efekcie czego nie tylko wchodzi na nowe rynki i powiększa portfolio produktowe, ale również dynamicznie zwiększa bieżące wyniki finansowe – w roku 2021 MedApp podwoił przychody i zyski.

Ekspansja geograficzna i rozwój portfolio produktowego

Od roku 2021 MedApp podpisuje zagraniczne umowy dystrybucyjne oraz poszerza kanały sprzedaży w Polsce. Praca nad umowami dystrybucyjnymi z kolejnymi partnerami zaowocowała również wejściem na rynek brazylijski. W marcu 2022 roku MedApp rozpoczął proces rejestracji pierwszej zagranicznej spółki, która będzie odpowiedzialna za rozwój biznesu na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. MedApp S.A. współpracując z Parexel przygotowuje się do złożenia wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie, jakim są Stany Zjednoczone.

MedApp rozwija funkcjonalność rozwiązań opartych na wizualizacji holograficznej 3D (CarnaLife Holo) oraz platformy medycyny cyfrowej CarnaLife System. W pierwszym kwartale 2022 roku MedApp otrzymał dotację NCBiR na stworzenie narzędzia z wykorzystaniem mieszanej rzeczywistości do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav). Spółka podpisała również umowę z siecią Helimed Diagnostic Imaging na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą CarnaLife System. Po wdrożeniu RIS’a w sieci placówek Helimed, MedApp planuje (od drugiego kwartału 2023 roku) wprowadzenie tego rozwiązania do sprzedaży w innych placówkach diagnostyki obrazowej na ternie Polski.

MedApp to innowacyjna spółka technologiczna, dlatego w naturalny sposób jej potencjał zwiększa docenianie technologii przez niezależnych ekspertów. Obok wielu wyróżnień, w październiku zeszłego roku Google wybrał MedApp do swojego programu akceleracyjnego jako jeden z piętnastu najlepszych startupów medtech w Europie. Z kolei w lutym br. MedApp wygrał konkurs OVHcloud dla spółek medtech’owych.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: