Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
13 grudnia 2021

Testy aplikacji CarnaLife System w Medicover Polska przynoszą bardzo dobre rezultaty.

W placówkach Medicover Polska trwają testy aplikacji CarnaLife System do zdalnego monitoringu zdrowia pacjenta. Oprogramowanie MedApp S.A. dba o przewlekle chorych z problemami diabetologicznymi i kardiologicznymi leczącymi się na co dzień w wybranych, warszawskich placówkach naszego Partnera.

Testowe wdrożenie oprogramowania w Medicover polega na wykorzystaniu aplikacji CarnaLife System do zdalnego monitorowania pacjentów przewlekle chorych. Wybrani pacjenci, z dwóch grup diagnostycznych (diabetologii i kardiologii), otrzymali zestawy urządzeń, które zostały wybrane przez zespół medyczny Medicover (lekarzy specjalistów i pielęgniarkę koordynującą). Umożliwiło to zdalną diagnostykę w miejscu, w którym pacjenci aktualnie się znajdują. Cały proces polega na tym, że chorzy wyposażeni w urządzenia peryferyjne mogą w każdej chwili zarejestrować swoje dane diagnostyczne i przesłać je do placówki medycznej. Specjaliści w placówce mogą podjąć interwencję, jeśli jest to konieczne. Wszystkie wyniki są interpretowane przez algorytmy sztucznej inteligencji (AI). Dzięki temu specjaliści otrzymują informację na temat zdarzeń odbiegających od normy. Pacjenci mają wygodę kontaktu z ze specjalistą, w każdej chwili mogą bezpiecznie skontaktować się z nim poprzez videokonsultację oraz otrzymać zalecenia dotyczące ich procesu diagnostycznego.

Pierwsze wnioski, które udało się wyciągnąć to zdecydowanie poprawa komfortu pacjenta, automatyzacja procesów leczenia przekładająca się na efektywność pracy lekarzy i specjalistów, zmniejszenie liczby potencjalnych hospitalizacji przewlekle chorych, zmniejszenie liczby powikłań, wygoda dla lekarzy i pacjentów oraz skuteczniejsze leczenie.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału:

Osoby odpowiedzialne za wdrożenie CarnaLife System w placówkach Medicover oraz testy:

  • Dr n. med. Piotr Soszynski Dyrektor ds. Strategicznego Doradztwa Medycznego, Medicover
  • Lek. Med. Katarzyna Krysztopowicz-Sobura, Medicover
  • Michał Adamczyk Dyrektor ds. Projektów Strategicznych, MedApp S.A.

Cieszymy się, że wspólnie z tak wyjątkowym partnerem jak Medicover, tworzymy przyszłość medycyny, a praktyczne zastosowanie naszej aplikacji do zdalnego monitoringu pacjentów, CarnaLife System spotkało się z uznaniem ekspertów, lekarzy oraz samych pacjentów.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: