Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
17 stycznia 2022

Wideo-relacja z uszczelnienia zastawki mitralnej w technologii MitraClip z wykorzystaniem CarnaLife Holo

18.11.2021 roku odbyła się operacja uszczelnienia zastawki mitralnej w technologii MitraClip (bez otwierania klatki piersiowej) z wykorzystaniem CarnaLife Holo. Zabieg został wykonany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, przez zespół kierowany przez dr hab. n. med. Jerzego Sachę.

Trójwymiarowa wizualizacja obrazowych danych diagnostycznych serca została wykorzystana w planowaniu zabiegu oraz w trakcie całej procedury. Ze względu na brak naruszania sterylności sali lekarze mogli wspomagać się technologią CarnaLife Holo bez przeszkód w trakcie całego zabiegu obserwując dokładnie miejsca wkłucia.

Z użyciem unikalnej technologii CarnaLife Holo, stworzonej przez polską firmę MedApp, uzyskaliśmy obrazy holograficzne wnętrza serca, które wykorzystano w czasie przeprowadzenia zabiegu naprawy zastawki bez otwierania klatki piersiowej, za pomocą systemu MitraClip – wyjaśnia kardiolog, dr hab. n. med. Jerzy Sacha i dodaje. – Mogę powiedzieć, że technologia trójwymiarowej wizualizacji danych diagnostycznych, to przyszłość. Nikt nie powinien się przed nią bronić, wszyscy powinniśmy inwestować w nasze doświadczenie w holografii.

Operację przeprowadził zespół w składzie: 

Dr hab. n. med. Jerzy Sacha 

Dr Krzysztof Krawczyk (kardiolog)  

Dr Jarosław Bugajski (kardiolog)  

Mateusz Stanisz (anestezjolog)  

Monika Świderska (instrumentariuszka)  

Małgorzata Werner (instrumentariuszki)  

Danuta Radziszewska (pielęgniarka anestezjologiczna) 

Filip Żuczek (technik RTG).  

Asystę technologiczną zapewnili Jakub Kasprzak i Kacper Pabianek z MedApp, Tomasz Ogonowski z GE oraz Szymon Dziedzic (firma Abbott).

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: