Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
04 lutego 2022

CarnaLife Holo wykorzystane w zabiegu ablacji serca w najlepszym szpitalu w Polsce wg rankingu World’s Best Hospitals 2021

15.11.2022 technologia trójwymiarowej wizualizacji danych diagnostycznych CarnaLife Holo została wykorzystana w trakcie zabiegu ablacji, który miał na celu zlikwidowanie zaburzeń rytmu bicia serca, w tym migotania przedsionków z wykorzystaniem prądu o częstotliwości radiowej. Trójwymiarowy, interaktywny hologram serca zostało użyty na etapie planowania operacji oraz w trakcie całego zabiegu.    

Operacja miała miejsce w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM, Oddział Kliniczny Elektrokardiologii.  UCK WUM jest najlepszym szpitalem w Polsce w rankingu World’s Best Hospitals 2021. 

Zabieg został wykonany przez Zespół Kliniki Kardiologii UCK WUM kierowany przez Prof. Marcina Grabowskiego, w składzie:   

Dr hab. n. med. Paweł Balsam   

Dr n. med. Piotr Lodziński   

Dr n. med. Michał Peller  

Dr n. med. Michał Marchel  

Lek. Bartosz Krzowski  

Mając do dyspozycji trójwymiarowy hologram serca możemy dokładniej zobrazować anatomię i przygotować się do tego, jak najlepiej wykonać zabieg, jak i również w trakcie zabiegu podpowiadać sobie, gdzie możemy odnaleźć poszczególne struktury w obrębie serca.  Pacjenci są pod wrażeniem tego, jak rozwinęła się technologia leczenia zaburzeń rytmu serca. Na dzień dzisiejszy jesteśmy szczęśliwi, że mamy w UCK WUM do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala zapewnić pacjentowi największą skuteczność zabiegu oraz bezpieczeństwo dla naszych chorych. – mówi dr Paweł Balsam.   

Zapraszamy do wideo relacji:

 

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: