Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
26 kwietnia 2021

MedApp S.A. rozpoczyna dystrybucję we Francji

MedApp, spółka oferująca unikalne rozwiązania softwarowe wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji, dzięki zawartej umowie dystrybucyjnej z francuskim partnerem FP Business SAS – poszerza swoją obecność w Europie z rozwiązaniem CarnaLife Holo o rynek Francji i Luksemburga.

Umowa zawarta pomiędzy MedApp S.A. a FP Business SAS dotyczy CarnaLife Holo – systemu obrazowania 3D wspierającego precyzję, komfort i bezpieczeństwo zabiegów medycznych wykorzystywanych w kardiologii, onkologii, ortopedii, radiologii oraz laryngologii. Kontrakt obejmuje przedstawicielstwo FP Business SAS na terenie Francji i Luksemburga. Zawarta umowa ma charakter umowy na wyłączność a dystrybutor dysponuje prawem do zawierania umów subdystrybucyjnych za zgodą MedApp S.A.

W przypadku realizacji przez dystrybutora przyjętego planu sprzedaży ustalonego na pierwsze 3 lata obowiązywania Umowy MedApp S.A. uzyska w tym okresie przychód na poziomie 2.073.660 EUR (wg. średniego kursu NBP z dnia 26.04.2021 r. 9.468.631 PLN) z tytułu sprzedaży aplikacji CarnaLife Holo. Realizacja przyjętego planu sprzedaży gwarantuje dystrybutorowi utrzymanie statusu wyłączności.

Z uwagi na specjalizację FP Business SAS, oferta MedApp S.A. w pierwszej kolejności kierowana będzie do lekarzy specjalistów i podmiotów leczniczych wyspecjalizowanych w onkologii i ortopedii, takich jak: prywatne i publiczne szpitale, przychodnie, domy opieki, czy centra rehabilitacji.

„Podpisanie umowy dystrybucyjnej z FP Business SAS to kolejny krok w komercjalizacji naszych rozwiązań na rynkach zagranicznych. Cieszymy się, że nasze rozwiązania będą dostępne również na rynku francuskim i luksemburskim. Medycyna cyfrowa i innowacje związane ze zdrowiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko pacjentów i lekarzy, ale również partnerów zainteresowanych dystrybucją rozwiązań software’owych wpierających nowoczesną medycynę. Widzimy jak szybko rozwija się rynek nowoczesnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i digital therapeutics w medycynie. Jesteśmy dumni, że możemy nasze rozwiązania wspierające ten obszar oferować nie tylko w Polsce i Wielkiej Brytanii, ale także na kolejnych europejskich rynkach. Podpisana umowa współpracy z FP Business jest dowodem potencjału na implementację innowacyjnych technologiczne rozwiązań sektora medtech pochodzących z Polski – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp S.A.

CarnaLife Holo to przełomowa technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego. Użytkownik może wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem, między innymi obracając go, skalując, przemieszczając, czy też wkraczać we wnętrze struktur anatomicznych – przy pomocy gestów i komend głosowych, bez utraty sterylności pola operacyjnego i konieczności współpracy z dodatkowym technikiem. Gogle stanowią pomocniczy, interaktywny ekran dostępny zarówno podczas planowania zabiegu oraz w dowolnym miejscu sali zabiegowej, w każdym momencie jego trwania.

„Decydujemy się na integrację rozwiązań spółki MedApp z naszą ofertą produktów i procesem leczenia, ponieważ wierzymy, że ta autorska technologia obrazowania danych medycznych 3D doskonale uzupełnia dostępne już techniki. Dzięki współpracy jaką podejmujemy, nasi francuscy i luksemburscy specjaliści będą mogli wykorzystać system Carnalife Holo do oceny trafności przedoperacyjnej i śródoperacyjnej diagnozy określonego wskazania u swoich pacjentów. W połączeniu z obecnymi technologiami robotycznymi stworzymy doskonałą symbiozę poprawiającą skuteczności leczenia – mówi Fabrice Protois, Managing Partner FP Business SAS

FP Business SAS jest francuskim, niezależnym podmiotem, który dzięki krajowej i międzynarodowej sieci chirurgii ortopedycznej i traumatologii, chirurgii naczyniowej i onkologii współpracuje z chirurgami, a także z uznanymi sieciami dystrybucyjnymi na terenie Francji i Luxemburga.

 

 

MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób leczenia. Firma oferuje unikalne rozwiązania softwareowe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. Kluczowe produkty oferowane przez spółkę to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia. MedApp współpracuje z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi jak między innymi Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson, zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację dużych ilości danych. Więcej informacji o firmie i rozwijanych przez nią innowacjach, dostępnych jest na stronach: www.medapp.pl oraz LinkedIn.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: