Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
19 maja 2021

MedApp S.A. rozpoczyna współpracę z Medicover Polska w obszarze medycyny cyfrowej

MedApp, notowana na NewConnect spółka działająca w segmencie medtech, nawiązała współpracę z ogólnopolską siecią medyczną Medicover Polska. W ramach współpracy w wybranych centrach medycznych Spółka wdroży pilotażowo rozwiązanie medycyny cyfrowej – CarnaLife System do zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjenta oraz zarządzania procesem leczenia. W zakresie pilotażu wybranym pracownikom i pacjentom będą wykonywane regularne, zdalne pomiary i badania z zakresu kardiologii, medycyny wewnętrznej, diabetologii i medycyny rodzinnej.

CarnaLife System to zaawansowana platforma medycyny cyfrowej, która umożliwia lekarzowi zdalną ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami oraz przeprowadzanie telekonsultacji. Z aplikacją powiązanych jest prawie 20 typów urządzeń, które pozwalają na monitoring stanu zdrowia w dowolnym miejscu i czasie. W zależności od wskazań medycznych pacjenci mierzą m.in.: stężenie glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze, wykonują badanie EKG, pomiar temperatury, pulsoksymetrię, itp. Jeśli zostaną zarejestrowane nieprawidłowe wyniki, system poinformuje lekarza, który może zalecić wizytę lub zdalną konsultację z pacjentem. Platforma umożliwia także zbieranie danych dotyczących samopoczucia oraz innych parametrów związanych z monitoringiem stanu zdrowia.

 

– Medicover od lat wdraża innowacyjne rozwiązania w opiece zdrowotnej, w tym w zakresie e-zdrowia i medycyny cyfrowej. W dobie pandemii koronarwirusa obserwujemy znaczny rozwój tego obszaru usług, np., od marca ub. roku odnotowaliśmy 20-krotny wzrost liczby porad telefonicznych, a zainteresowanie to wciąż się utrzymuje na wysokim poziomie – komentuje dr n. med. Piotr Soszyński, Dyrektor ds. Strategicznego Doradztwa Medycznego Medicover Polska

 

W ramach podpisanej umowy, MedApp dostarczy system do wybranych warszawskich placówek firmy Medicover, gdzie chętnym pracownikom i pacjentom będą wykonywane regularne pomiary. Opieką zostaną objęte przede wszystkim osoby chorujące przewlekle, dotknięte chorobami cywilizacyjnymi – cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, otyłością lub nadwagą, zaburzeniami rytmu serca oraz kobiety w ciąży z rozpoznaną cukrzycą ciążową.

 

– Bardzo się cieszymy, że rozwiązania naszego autorstwa są dostrzegane przez tak duże i rozpoznawalne firmy jak Medicover. Pilotaż pozwoli personelowi medycznemu sieci zapoznać się z naszą aplikacją CarnaLife System i przeprowadzać za jego pośrednictwem pomiary podstawowych parametrów, takich jak temperatura, puls, czy też EKG. CarnaLife System, dzięki wykorzystaniu autorskich, certyfikowanych klasą medyczną IIb algorytmów oraz big data, może być istotnym wsparciem lekarzy w diagnostyce – informuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp.

 

Strony zgadzają się na co najmniej 3-miesięczny czas trwania pilotażu. Jego powodzenie zależy m.in. od liczby pacjentów zainteresowanych korzystaniem z urządzeń i aplikacji CarnaLife System w systemie opieki medycznej, jakościowej oceny personelu medycznego i względów biznesowych.

 

W Medicover 85 procent pacjentów deklaruje, że taki rodzaj kontaktu jak porada zdalna z lekarzem jest łatwy i intuicyjny, a 70 procent zauważa, że w ten sposób udało się rozwiązać problem zdrowotny lub skrócić czas jego rozwiązania. Medicover kontynuuje testowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu telediagnostyki w poszukiwaniu rozwiązań, które odpowiadają jakości świadczonych przez firmę usług i spełniają jej ambicje w zakresie rozwoju w tym obszarze.

Zobacz podobne wpisy: