Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
26 maja 2021

MedApp S.A. wzmacnia sieć dystrybucji na terenie kraju podpisując umowę o wartości 5 992 000 Euro

Spółka MedApp działająca w obszarze medtech, oferująca rozwiązania oparte m.in. na sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości oraz modelowaniu i obrazowaniu 3D – wzmacnia sieć dystrybucji. Spółka podpisała umowę dystrybucyjną z polskim partnerem Medical Idea sp. z o.o., dzięki któremu lekarze i rodzime placówki medyczne specjalizujące się w kardiologii, onkologii, ortopedii, radiologii czy laryngologii, zyskują łatwiejszy dostęp do autorskich rozwiązań MedApp S.A.

MedApp S.A. konsekwentnie rozszerza strukturę dystrybucyjną. 26 maja br., na mocy zawartej umowy, firma Medical Idea sp. z o.o. otrzymała status wyłącznego dystrybutora technologii CarnaLife Holo na terenie Polski, wzmacniając dotychczasowe zasoby spółki w dotarciu do krajowych szpitali i zespołów medycznych. Udzielone prawo wyłączności nie ogranicza możliwości sprzedaży bezpośrednio przez Spółkę.

„Umowa dystrybucyjna z Medical Idea, daje nam szersze niż dotychczas dotarcie z rozwiązaniami MedApp do klinik i szpitali wykonujących specjalistyczne zabiegi. Widzimy coraz większe zainteresowanie wykorzystaniem naszej technologii przez szpitale, kliniki i to jest bardzo mobilizujące dla całego naszego zespołu. Prowadzimy rozmowy na temat wdrożeń naszych głównych aplikacji CarnaLife Holo, jak i CarnaLife System z kolejnymi przychodniami czy szpitalami. Wykorzystanie kompetencji oraz doświadczeń dystrybutorów, którzy oferują nasze rozwiązania docelowym Klientom, jakimi są kliniki, szpitale czy przychodnie pozwoli nam jeszcze szybciej odpowiedzieć na potrzeby związane z wykorzystaniem rozwiązań oferowanych przez naszą spółkę. Współpraca z kolejnym Dystrybutorem powinna się również przełożyć na większą sprzedaż – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp, S.A.

Trzyletnia wartość sprzedaży określona w Umowie to 5.992.000 EUR. (wg kursu NBP z dnia 25.05.2021r. 26.847.755 PLN). Kontrakt pozwala Partnerowi na zawieranie Umów subdystrybucji, które zgodnie z przyjętym modelem biznesowym spółki, podobnie jak z pozostałymi dystrybutorami zagranicznymi, możliwe będą wyłącznie po wcześniejszej akredytacji ze strony MedApp S.A.

Strony mają już za sobą pierwsze wspólne zabiegi chirurgiczne z użyciem CarnaLife Holo w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie.

“Nawiązanie współpracy z MedApp S. A. otwiera nowe możliwości przed Medical Idea, której misją jest współtworzenie i rozwój branży medycznej, poprzez opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych technologii. Szczególnie cenimy sobie ideę kreowania nowatorskich rozwiązań, skutkujących wzrostem innowacyjności i konkurencyjności w branży medycznej. Medical Idea jako partner MedApp S.A. stawia sobie za cel wdrażanie na rynek nowoczesnych technologii oraz wzmocnienie istniejących i rozszerzenie nowych sieci dystrybucji w Polsce. Efekty naszej współpracy przełożą się na konkretne rozwiązania dla rozwoju medycyny, umożliwiając optymalizację jakości świadczonych usług medycznych nie tylko w kraju, ale również zagranicą” – mówi Rafał Matusiak, CEO Medica Idea sp. z o.o.

System CarnaLife Holo to przełomowa technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych.

Medical Idea sp. z o.o. to polski dystrybutor sprzętu i urządzeń medycznych, który kontynuuje wieloletnią działalność w branży medycznej i stanowi rezultat doświadczeń zdobytych w wyniku współpracy z wiodącymi na rynku polskim i zagranicznym partnerami m.in.: ze Stanów Zjednoczonych oraz Chin. W ramach prowadzonej działalności Medical Idea sp. z o.o. od dekady specjalizuje się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i technologii w medycynie, asystując przy prawie tysiącu zabiegów medycznych. Medical Idea partycypuje również w znaczących międzynarodowych projektach badawczo-naukowych oraz licznych konferencjach naukowych, sukcesywnie umacniając swoją pozycję na rynku oraz budując zaufanie partnerów biznesowych.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: