Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
20 stycznia 2021

MedApp zawiera umowę ubezpieczenia z Chubb European Group SE, rozpoczynając tym samym ekspansję na nowe rynki zagraniczne

MedApp podpisał właśnie umowę ubezpieczenia z Chubb European Group SE Spółka Europejska Oddział w Polsce, na realizację działalności w obszarze technologii informatycznych związanych z opieką zdrowotną. Dla spółki, rozwijającej innowacyjne technologie obrazowania holograficznego 3D stosowane min. w zabiegach kardiologicznych, onkologicznych i ortopedycznych (CarnaLife Holo) oraz w edukacji personelu medycznego (SurgeonEye), a także medycyny cyfrowej nowej generacji, jest to duży krok w ekspansji na rynkach zagranicznych.

W MedApp wyznaczamy nowe standardy w diagnostyce, kardiologii, onkologii, ortopedii czy edukacji lekarzy. Już dzisiaj CarnaLife Holo, platforma trójwymiarowego, holograficznego obrazowania danych medycznych jest wykorzystywana podczas zabiegów chirurgicznych w najbardziej renomowanych klinikach i widzimy wciąż rosnący popyt na nasze technologie poza Polską. – powiedział Krzysztof Medrala, Prezes Zarządu firmy MedApp. – Umowa ubezpieczenia, którą został objęty MedApp ułatwi nam rozmowy z dystrybutorami. W branży technologii medycznych liczy się wiarygodność i bezpieczeństwo, a my zapewniamy je na najwyższym poziomie. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy lidera rynku ubezpieczeniowego Chubb European Group SE.

W ramach podpisanej właśnie umowy ubezpieczeniem objęta została działalność w obszarze technologii informatycznych w zakresie opieki zdrowotnej. Przedmiot oraz zakres umowy obejmują: odpowiedzialność za produkty i usługi, za szkody inne niż na osobie i w mieniu oraz wady produktów i usług oraz wady realizacyjne, a także odpowiedzialność pracodawcy za skutki wypadków przy pracy oraz ogólną odpowiedzialność cywilną.

Suma gwarancyjna wynosi 1 000 000 GBP na zdarzenie i łączne zdarzenia w okresie ubezpieczenia, a dla odpowiedzialności pracodawcy za skutki wypadków przy pracy 5 000 000 GBP na zdarzenie i zdarzenia łącznie w okresie ubezpieczenia. Łączny limit na polisie wynosi 5 000 000 GBP na zdarzenie i zdarzenia w okresie ubezpieczenia.

Zakres terytorialny podpisanej umowy obejmuje wszystkie kraje świata z włączeniem Iranu, Iraku, Kuby, Syrii, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Sudanu, Krymu, Wenezueli oraz USA i Kanady. Jakkolwiek firma przewiduje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o dwa ostatnie ze wspomnianych krajów w momencie uzyskania certyfikacji FDA, do której obecnie się przygotowuje.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: