Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
14 lipca 2021

Mniejszościowi Akcjonariusze MedApp S.A. uzyskali reprezentację w Radzie Nadzorczej Spółki

Akcjonariusze MedApp S.A. zadecydowali podczas odbywającego się 29 czerwca br. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia o powołaniu do Rady Nadzorczej Pana Bogusława Bodziocha. Jego kandydatura została zgłoszona przez akcjonariuszy mniejszościowych, których będzie reprezentował w Radzie Nadzorczej. Zdaniem Zarządu powołanie do RN reprezentanta mniejszościowych akcjonariuszy wpłynie na umocnienie transparentności Spółki.

Pan Bogusław Bodzioch to jeden z mniejszościowych akcjonariuszy Spółki MedApp, zawodowo związany z branżą produkcyjną. W dotychczasowej karierze wielokrotnie zasiadał w radach nadzorczych różnych spółek, w tym PRIME BIT GAMES oraz Dent-a-medical S.A.

„Zarówno mi jako Prezesowi Spółki, jaki i Akcjonariuszom większościowym zależy na szerszej komunikacji i umożliwieniu mniejszościowym Akcjonariuszom sprawowania nadzoru właścicielskiego. Rada Nadzorcza powinna odzwierciedlać strukturę właścicielską Spółki, a w MedApp S.A. Akcjonariusze mniejszościowi stanowią blisko 40 procent. Jestem przekonany, że Pan Bogusław wniesie do Rady nowe spojrzenie i będzie aktywnie reprezentował akcjonariuszy mniejszościowych w pracach Rady Nadzorczej – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp, S.A. Podczas ZWZ Akcjonariusze głosowali również nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego, Zarządu oraz sprawozdania Rady Nadzorczej za 2020 rok oraz absolutorium za 2020 rok dla poszczególnych Członków Rady Nadzorczej i Zarządu.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: