Cel projektu:
ReBone to czteroletnia sieć doktorancka finansowana w ramach programu Europe Horizon Marie Skłodowska (MSCA-DN), której celem jest szkolenie w innowacyjny sposób nowego pokolenia naukowców prowadzące do opracowania multidyscyplinarnego, optymalnego rozwiązania, którego celem jest dostarczenie technologii spersonalizowanych implantów kościozastępczych opartych na bioaktywnej ceramice w celu rozwiązania problemów zdrowotnych i społecznych związanych z urazami i chorobami kości. Celem naukowym jest skonstruowanie platformy narzędzi obliczeniowych, które umożliwią ekspertom klinicznym wytwarzanie niestandardowych substytutów przeszczepów kostnych do leczenia ubytków kostnych o krytycznych rozmiarach. Ta innowacja zapewni znalezienie idealnego rozwiązania terapeutycznego dostosowanego do potrzeb pacjenta pod względem: i) wydajności mechanicznej i mechanobiologicznej, ii) możliwości implantacji chirurgicznej oraz iii) niezawodności procesu produkcyjnego.
Układ mięśniowo-szkieletowy jest niezwykle podatny na starzenie się i traumatyczne zdarzenia, a powszechne stany kliniczne często stanowią duże obciążenie dla systemu klinicznego. W przypadku pacjentów wymagających implantów kościozastępczych w celu leczenia ubytków kostnych o krytycznych rozmiarach potrzebne są nowe rozwiązania w celu zaspokojenia ważnych, niezaspokojonych potrzeb: spersonalizowane rozwiązania zapewniające lepsze wyniki kliniczne; ulepszenia materiałów w celu zapewnienia wyższej niezawodności mechanicznej bez uszczerbku dla właściwości bioaktywnych i bioresorbowalnych; zoptymalizowane technologie produkcji materiałów i produktów o wysokiej niezawodności i jakości.
Spółka w ramach projektu będzie prowadziła badania w dziedzinie wykorzystania rzeczywistości mieszanej do planowania operacji wszczepów kości o nieregularnych kształtach.
Oficjalna strona internetowa projektu: rebone.eu
Wartość projektu:
Wkład Funduszy Europejskich: