Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A

Kompleksowe, multidyscyplinarne optymalne rozwiązanie dla ulepszonych, spersonalizowanych bioaktywnych szklanych/ceramicznych implantów kościozastępczych.

Numer umowy: 101119884

Cel projektu:

ReBone to czteroletnia sieć doktorancka finansowana w ramach programu Europe Horizon Marie Skłodowska (MSCA-DN), której celem jest szkolenie w innowacyjny sposób nowego pokolenia naukowców prowadzące do opracowania multidyscyplinarnego, optymalnego rozwiązania, którego celem jest dostarczenie technologii spersonalizowanych implantów kościozastępczych opartych na bioaktywnej ceramice w celu rozwiązania problemów zdrowotnych i społecznych związanych z urazami i chorobami kości. Celem naukowym jest skonstruowanie platformy narzędzi obliczeniowych, które umożliwią ekspertom klinicznym wytwarzanie niestandardowych substytutów przeszczepów kostnych do leczenia ubytków kostnych o krytycznych rozmiarach. Ta innowacja zapewni znalezienie idealnego rozwiązania terapeutycznego dostosowanego do potrzeb pacjenta pod względem: i) wydajności mechanicznej i mechanobiologicznej, ii) możliwości implantacji chirurgicznej oraz iii) niezawodności procesu produkcyjnego.

Układ mięśniowo-szkieletowy jest niezwykle podatny na starzenie się i traumatyczne zdarzenia, a powszechne stany kliniczne często stanowią duże obciążenie dla systemu klinicznego. W przypadku pacjentów wymagających implantów kościozastępczych w celu leczenia ubytków kostnych o krytycznych rozmiarach potrzebne są nowe rozwiązania w celu zaspokojenia ważnych, niezaspokojonych potrzeb: spersonalizowane rozwiązania zapewniające lepsze wyniki kliniczne; ulepszenia materiałów w celu zapewnienia wyższej niezawodności mechanicznej bez uszczerbku dla właściwości bioaktywnych i bioresorbowalnych; zoptymalizowane technologie produkcji materiałów i produktów o wysokiej niezawodności i jakości.

Spółka w ramach projektu będzie prowadziła badania w dziedzinie wykorzystania rzeczywistości mieszanej do planowania operacji wszczepów kości o nieregularnych kształtach.

Oficjalna strona internetowa projektu: rebone.eu

 


Wartość projektu:

199 296 EUR

Wkład Funduszy Europejskich:

199 296 EUR