Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
18 stycznia 2021

MedApp rozszerza współpracę z Microsoft

MedApp rozszerza współpracę z firmą Microsoft. Spółka otrzymała właśnie od technologicznego giganta status Mixed Reality DMP, dzięki któremu stała się oficjalnym dystrybutorem urządzenia do wizualizacji holograficznej w mieszanej rzeczywistości – HoloLens 2. MedApp posiada już status Silver Partner w programie MRPP, a także oferuje swoim klientom rozwiązanie chmurowe Microsoft Azure.

Uczestnictwo w kolejnym programie partnerskim firmy Microsoft jest dla nas dużym wyróżnieniem. To dowód na to, że MedApp świadczy usługi najwyższej jakości. Poszerzanie współpracy ma dla nas istotne znaczenie z perspektywy rozwinięcia kanałów sprzedaży, a takie programy jak MRPP (Mixed Reality Partner Program), w którym mamy status Silver Partner, pozwalają nam na intensyfikację działań marketingowo-sprzedażowych. Cieszymy się, że Microsoft docenił naszą dotychczasową współpracę i otwiera przed nami kolejne możliwości. Wychodzimy na rynki zagraniczne a w obszarze medtech w międzynarodowym środowisku niezwykle istotne jest korzystanie z bezpiecznych, skalowalnych rozwiązań a dostępne na całym świecie usługi Microsoft to gwarantują. Chcemy aktywnie korzystać ze wszystkich benefitów, jakie daje nam partnerstwo z tak dużym graczem światowego rynku – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A.

Program Mixed Reality DMP (Distributor – Managed Partner) daje jego uczestnikom szereg korzyści. Partnerzy Microsoft mają możliwość m.in. zbudowania nowego źródła przychodów z tytułu sprzedaży swoich rozwiązań wraz z HoloLens 2. MedApp, jako uczestnik programu, będzie mógł na preferencyjnych warunkach dystrybuować innowacyjne rozwiązania do wizualizacji holograficznej w mieszanej rzeczywistości w pakiecie ze swoim autorskim oprogramowaniem CarnaLife Holo oraz SurgeonEye.

CarnaLife Holo jest innowacyjną technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych między innymi w obszarze kardiologii, radiologii interwencyjnej, onkologii czy ortopedii. Technologia ta jest także stosowana w produkcie SurgeonEye, który umożliwia trójwymiarową wizualizację obrazowych danych anatomicznych i patomorfologicznych w przebiegu kształcenia chirurgów czy innego personelu medycznego. Klienci MedAppu będą mieli zapewnione pełne wsparcie techniczne amerykańskiego giganta.

MedApp 7 stycznia br. otrzymał także status Silver Partner w programie MRPP (Mixed Reality Partner Program). Umożliwia on Spółce udział w wydarzeniach marketingowo-sprzedażowych organizowanych przez Microsoft, a co za tym idzie – prezentację swoich produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych partnerom oraz dystrybutorom amerykańskiego giganta z rynków zagranicznych.

Pomimo ograniczeń Covidowych obserwujemy szybko rosnące zainteresowanie naszymi rozwiązaniami wśród klientów zagranicznych. Możliwość wykorzystania wiedzy i relacji jakie nam oferuje Microsoft jest dla nas dużym wsparciem, szczególnie w kontekście walidacji użyteczności naszych rozwiązań w oczach wymagających klientów zagranicznych. W związku z szybko rosnącym zainteresowaniem naszymi produktami za granicą planujemy utworzenie w 2021 r. Spółki zależnej, obsługującej region DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Dodatkowo akcjonariusze wyrazili również zgodę na utworzenie Spółki zależnej w Stanach Zjednoczonych. Prace nas utworzeniem tej Spółki są związane z przygotowaniem przez MedApp procesu Certyfikacji FDA a w konsekwencji możliwości oferowania naszych rozwiązań na jednym z najbardziej technologicznie zaawansowanych rynków na świecie jakim są Stany Zjednoczone – dodaje Krzysztof Mędrala

MedApp oferuje także swoim klientom chmurę Microsoft Azure, platformę stworzoną w modelu PaaS (Platform as a Service). Udostępnia ona rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużych zbiorów danych medycznych przez autorskie technologie Spółki, a także bezpiecznie ich przechowywanie i gromadzenie. Rozwiązanie to oferowane jest we współpracy z firmą TechData.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: