Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
12 października 2021

MedApp S.A. partnerem ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador”

„Jeden (kobiecy) głos może zmienić świat na lepszy”. MedApp S.A. będąc partnerem ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador”, wraz z organizatorami akcji inspiruje młode dziewczęta do podejmowania postaw przywódczych, pokazuje świat bez barier oraz zachęca do podejmowania działań na rzecz międzynarodowego dialogu oraz wyzwań stojących przed współczesnym światem.

11 października 2021, w ramach obchodów światowego Dnia Dziewczyny, 12 finalistek ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador” otrzymało szansę poznania świata dyplomacji wcielając się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, biorących udział w projekcie. Organizatorami programu jest Fundacja im. Leopoldy Wild oraz Ambasada Izraela. Do udziału w konkursie, w roli partnerów, przystąpiły Ambasady: Izraela, Litwy, Hiszpanii, Australii, Kanady, Irlandii, Szwajcarii, Korei Południowej, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA.

Celem konkursu jest tworzenie programów wspierających rozwój młodych dziewcząt, tworzenie środowiska wolnego od ograniczających dziewczynki stereotypów oraz inwestowanie w rozwój talentów w Polsce i na świecie.

„Zaangażowanie MedApp S.A. w tę szlachetną inicjatywę, jest wyrazem zwrócenia uwagi na często niedoceniany potencjał Dziewcząt. Jako innowacyjna, technologiczna spółka, tym bardziej wiemy jaką wartość w organizacji daje różnorodność. Chcemy wspierać Dziewczęta w ich zawodowych aspiracjach, korzystać z ich potencjału, doskonałej wiedzy i wykształcenia, także w bliskiej nam materii – nauk ścisłych” – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp S.A.

Więcej informacji o konkursie oraz lista finalistek na stronie: https://www.ambassadorforaday.org/

Organizatorzy konkursu: Fundacja im. Leopoldy Wild, Ambasada Izraela

Partnerzy konkursu: BNP Paribas, MedApp, Fundacja Vital Voices Poland

Partnerzy wspierający: Laboratorium EE, PSM Legal

Patroni medialni: Forbes Women, Wysokie Obcasy

O organizatorach

Fundacja imienia Leopoldy Wild

Kluczową misją Fundacji jest inwestowanie w rozwój wyjątkowych programów edukacyjnych dla młodzieży w obszarze STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) oraz w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych. Fundacja kreuje programy i inicjatywy wspierające przedsiębiorczość, wykorzystanie nowoczesnych technologii i propagujące zrównoważony rozwój w Polsce i na świecie.

Marzeniem założycielki Fundacji Leopoldy Wild było powołanie fundacji w imieniu jej prababki, Leopoldy Wild, która urodziła się w 1886 roku niedaleko Lwowa, w Cesarstwie Austro-Węgierskim. Leopolda była pionierką, przekonaną o sile edukacji i przedsiębiorczości, która swoimi osiągnięciami zainspirowała kolejne pokolenia kobiet.

Ambasada Izraela

Izrael od początku istnienia był oddany sprawie wzmacniania pozycji dziewcząt i kobiet oraz równości. Aktywnie wspiera i promuje rozwiązania dotyczącego tego problemu na całym świecie, rozumiejąc, że równy status kobiet i mężczyzn jest kwestią podstawowych praw człowieka.

Izraelki od lat wyróżniają się jako liderki w dyplomacji, polityce, prawie, nauce, medycynie, mediacji i kulturze, a Izrael, poprzez swoje ambasady na całym świecie, od początku istnienia ONZ wspiera inicjatywy Narodów Zjednoczonych na rzecz dziewcząt i kobiet. I choć Izrael, podobnie jak wiele społeczeństw, nadal stoi w obliczu wyzwań związanych z kwestiami równości płci, w ostatnich latach poczyniono znaczne postępy w realizacji tego ważnego celu.

W Ambasadzie Państwa Izrael w Polsce uważamy, że najważniejsze jest inicjowanie i wspieranie projektów, które dają dziewczętom możliwości rozwoju i dodają wiary w ich zdolność do bycia liderkami w swoich społecznościach. Będziemy nadal dążyć do zaangażowania naszych międzynarodowych i lokalnych partnerów, aby pomóc osiągnąć pełną i rzeczywistą równość we wszystkich aspektach życia dziewcząt w Izraelu, Polsce i na całym świecie.

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: