Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
09 czerwca 2021

MedApp S.A. partnerem profilaktycznej akcji onkologicznej – ONKOODPOWIEDZIALNI

Ruszyła akcja „Onkoodpowiedzialni” poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Zgodnie z założeniami organizatora akcji – NEO Hospital – program opiera się na wspólnych działaniach ze społecznie odpowiedzialnymi pracodawcami w celu zwiększenia świadomości zdrowotnej pracowników, zwrócenia uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazania ścieżki, jak sobie radzić z chorobą onkologiczną, gdy dotknie ona któregoś z pracowników. Wśród Partnerów programu „Onkoodpowiedzialni” – także MedApp S.A.

Czerwcowa odsłona akcji, której inicjatorem jest NEO Hospital poświęcona jest nowotworom ginekologicznym, rakowi endometrium i rakowi szyjki macicy, bo te w Polsce od lat mają jedne z najgorszych wyników śmiertelności w Unii Europejskiej.

– Bez wahania przyjęliśmy zaproszenie do uczestniczenia w tak odpowiedzialnej społecznie akcji edukacyjno-profilaktycznej dedykowanej zdrowiu naszych koleżanek. Misją MedApp S.A. jest tworzyć przyszłość medycyny, rewolucjonizując sposób w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie, dzięki zostawaniu najnowszych technologii. Świadoma profilaktyka i wysoka odpowiedzialność za stan i jakość własnego zdrowia to czynniki, które są niezbędne w zachowaniu zdrowia publicznego. Bardzo cenimy sobie także wszystkie dotychczasowe inicjatywy, jakie podejmujemy wspólnie z zespołem NEO Hospital. Mam przekonanie, że i tym razem, wspólnie z naszym partnerem, przyczyniamy się do poprawy świadomości i stanu zdrowia w tym wypadku zwłaszcza naszych koleżanek – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp S.A.

W 2020 roku wystawiono o 19 665 mniej kart DILO niż w 2019 roku, co oznacza, że osoby, które zachorowały na nowotwór nie zostały zdiagnozowane i nie otrzymały odpowiedniej opieki na czas. Jednocześnie nie były wykonywane podstawowe badania profilaktyczne, takie jak cytologia – z programów profilaktycznych refundowanych z NFZ skorzystało w 2020 r. zaledwie 14% uprawnionych. Ograniczenia wystąpiły również w obszarze diagnostyki. W ten sposób powstał tzw. dług zdrowotny, z którego skutkami będzie trzeba się teraz zmierzyć. Wraz z odejściem trzeciej fali pandemii zaczęła się fala dramatycznych apeli lekarzy i pacjentów dotycząca skutków, jakie wywołuje pandemia w zakresie leczenia chorób onkologicznych.

Z szacunków za rok 2020 wskazanych w raporcie „Nowotwory złośliwe w Polsce” wynika, że zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczyła 2,1 tys. kobiet. I choć w ostatnich latach obserwujemy spadek zachorowalności i umieralności, to statystyki w zakresie przeżyć wyglądają ciągle bardzo słabo na tle innych krajów europejskich. W przypadku raka endometrium obserwuje się stale rosnącą tendencję zachorowalności i umieralności. W okresie 2005-2017 zachorowalność wzrosła o 44%, a umieralność zaś o ponad 120%. Szacuje się, że w 2020 r. diagnozę rak trzonu macicy usłyszało ponad 6,6 tys. Polek.

– Poprzez naszą akcję chcemy stworzyć zaangażowanym firmom i ich pracownikom możliwość zadawania pytań i poznania rozwiązań, w tym przede wszystkim w zakresie profilaktyki i nowoczesnych metod leczenia. Wiele zależy od nas samych, od naszych odpowiedzialnych postaw wobec własnego zdrowia. Możemy kontrolować wiele czynników ryzyka. Między innymi zachowując aktywność fizyczną i dbając o odpowiednia dietę. A także wykonując systematycznie badania profilaktyczne. Należy również pamiętać, że choroby nowotworowe można skutecznie leczyć i współczesna medycyna daje nam coraz więcej możliwości i nowoczesnych technik leczenia – mówi Joanna Szyman prezes zarządu Neo Hospital.

W ramach akcji planowane są spotkania live z lekarzami, psychoonkologami, którzy podzielą się doświadczeniami oraz odpowiedzą na pytania, jak dbać o zdrowie, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna, gdzie szukać pomocy, jaka jest rola opieki personalizowanej oraz, jak na powrót do zdrowia wpływają nowe technologie. Podczas planowanych spotkań swoją perspektywą podzielą się także pacjentki, które same zachorowały na nowotwór.

Daty spotkań live, które będą transmitowane na profilu FB akcji zostały zaplanowane na:

· 23 czerwca o godz. 19.30 – rozmowa z psychoonkologiem p. Adrianną Sobol oraz dr. n. med. Maciejem Olszewskim o tym, jak zapobiegać nowotworom, jak je leczyć oraz o nowych terapiach nowotworów ginekologicznych

· 28 czerwca godz. 19.30 – rozmowa z psychoonkologiem p. Adrianną Sobol oraz zaproszonymi przez nią osobami o tym, jak wspierać pacjentów i ich rodziny gdy pojawi się choroba onkologiczna

Podczas akcji „Onkoodpowiedzialni” lekarze z NEO Hospital będą także udzielać bezpłatnych konsultacji on-line dla pacjentek z diagnozą raka szyjki macicy, bądź raka endometrium. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych oraz dowiedzieć się więcej o korzyściach i istocie badań profilaktycznych, a także nowoczesnych technikach leczenia.

Bezpłatne badania cytologiczne na terenie Krakowa realizowane będą w Szpitalu na Klinach w Krakowie, ul. Kostrzewskiego 47 w dniach 4 – 24 czerwca. Badania wykonywane są po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu + 48 12 267 40 64 (liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń).

Więcej informacji na temat akcji: http://www.onkoodpowiedzialni.pl oraz w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/onkoodpowiedzialni

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: