Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
10 marca 2021

MedApp S.A. uczestnikiem programu dla twórców innowacyjnych usług i rozwiązań cyfrowych Living Lab

MedApp, firma technologiczna rozwijająca unikatowe rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji, została wybrana do prowadzonego przez Grupę NEO Hospital programu Living Lab, skierowanego do twórców innowacyjnych usług i rozwiązań cyfrowych. Dzięki bliskiej współpracy MedApp S.A. oraz Grupy NEO Hospital, innowacyjne rozwiązania medycyny cyfrowej, takie jak CarnaLife Holo czy CarnaLife System zyskują możliwość przejścia dodatkowych testów i poszerzania funkcjonalności w naturalnym, kliniczno-szpitalnym środowisku.

Living Lab to program dedykowany zarówno startupom, środowiskom biznesowym, jak i akademickim. Beneficjentami programu mogą zostać twórcy innowacyjnych usług i rozwiązań cyfrowych, które mają zastosowanie w medycynie lub optymalizują jakość i bezpieczeństwa procesów wewnątrzszpitalnych. W krakowskim Szpitalu na Klinach należącym do Grupy NEO Hospital, obecne są dwa rozwiązania MedApp wykorzystywane m. in. w operacjach onkologicznych, bariatrii czy monitoringu stanu zdrowia pacjentów.

Pierwszym z wymienionych rozwiązań MedApp jest CarnaLife Holo – innowacyjny system modelowania i przetwarzania holograficznej wizualizacji danych medycznych 3D. Dzięki swej funkcjonalności, system ten umożliwia przedstawienie trójwymiarowych danych obrazowych w mieszanej rzeczywistości (ang. Mixed Reality) pochodzących z tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG, jak również innych modalności przechowujących dane w standardzie DICOM (ang. Digital Imaging Communications in Medicine). Aplikacja CarnaLife Holo ma szerokie zastosowanie i może być wykorzystywana do planowania zabiegu w celu poprawy bezpieczeństwa procedury, umożliwiając analizę przestrzennych relacji pomiędzy strukturami anatomicznymi i patologicznymi, jak również podczas samego zabiegu. Lekarz może bowiem zweryfikować anatomię pacjenta w oparciu o trójwymiarowe holograficzne wizualizacje powstałe na bazie obrazowych danych medycznych.

– Cały nasz zespół zaangażowany w MedApp’ie w rozwój oferowanych produktów docenia wartość, jaką niesie ze sobą uczestnictwo naszej spółki w Living Lab Grupy NEO Hospital. W przypadku CarnaLife Holo to nieoceniona okazja do współpracy z całym zespołem medycznym bloku operacyjnego Centrum Chirurgii Robotycznej w Krakowie. Ich spostrzeżenia i potrzeby wskazują nam kierunek, w jakim powinniśmy rozwijać funkcjonalności systemu, by jak najlepiej służył tak lekarzom, jak i samym pacjentom – mówi Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Drugie rozwiązanie Spółki, które jest obecne w programie Living Lab to CarnaLife System – zaawansowana platforma medycyny cyfrowej, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia np. pacjentów poddawanych zabiegom bariatrycznym. W zależności od wskazań medycznych pacjenci będący pod opieką personelu wykorzystującego platformę CarnaLife System mierzą masę ciała, poziom glikemii, ciśnienie tętnicze krwi, wykonują badanie EKG, pomiar temperatury, pulsoksymetrię, itp. Platforma umożliwia także zbieranie danych dotyczących samopoczucia oraz innych parametrów związanych z monitoringiem objawów neuropsychiatrycznych. Dane są analizowane 24/7 za pomocą AI i analizy Big Data, a w przypadku wystąpienia niepokojących wyników system alarmuje lekarza prowadzącego.

Wśród korzyści dla odbiorców Living Lab są tzw. time to market innowacji oraz innowacje bardziej odpowiadające potrzebom, gdyż zweryfikowane i walidowane z zaangażowaniem użytkowników. Zaangażowanie interdyscyplinarnych zespołów living lab, sprawia, że stworzone produkty/usługi maksymalizują wartość z uwzględnieniem oczekiwań użytkowników i wymagań biznesu. – dodaje Joanna Szyman, Prezes Grupy NEO Hospital

Pobierz plik .pdf

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: