Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
Brazylia

MedApp kontynuuje globalną ekspansję i rozpoczyna działalność na rynku brazylijskim

MedApp, innowacyjna spółka branży medtech, rozpoczyna współpracę z dystrybutorem i przedstawicielem handlowym na terenie Brazylii. To kolejny istotny rynek zagraniczny, o jaki MedApp poszerza sieć dystrybucji zagranicznej.

– Wchodzimy na piąty pod względem liczby mieszkańców rynek na świecie z ponad 216 mln mieszkańców, co odpowiada prawie połowie całej Unii Europejskiej. Brazylia to rynek otwarty na innowacje, które poprawiają jakość usług medycznych i zwiększają efektywność ekonomiczną zabiegów. Potwierdza to wielokrotnie większa niż chociażby w Polsce sprzedaż robotów chirurgicznych. Brazylia to również rynek, na którym funkcjonuje blisko 6,6 tys. szpitali, w tym 4,2 tys. placówek prywatnych, a kilkanaście szpitali z Brazylii znajduje się na liście 500 największych szpitali w skali świata. Dla porównania, w Polsce funkcjonuje mniej niż tysiąc szpitali i żaden nie znalazł się we wspomnianym rankingu – mówi Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A. W tym roku podpisaliśmy pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga, oraz poszerzyliśmy kanały sprzedaży w Polsce. Pracujemy nad umowami dystrybucyjnymi z kolejnymi Partnerami. Jesteśmy także w trakcie procesu, umożliwiającego wejście na największy rynek medyczny na świecie, czyli USA – dodaje.

Podpisana umowa obejmuje sprzedaż technologii CarnaLife Holo. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się w Brazylii szkolenia przedstawicieli naszego dystrybutora. Oczekujemy, że jeszcze przed końcem roku możliwe będą pierwsze, pokazowe zabiegi z wykorzystaniem CarnaLife Holo w brazylijskich szpitalach.

MedApp S.A. w Brazylii reprezentuje zarówno bezpośredni przedstawiciel handlowy z ponad 20-letnim doświadczeniem na tamtejszym rynku, jak również niezależny dystrybutor – MyTech Ware.

MyTech Ware to spółka, która zajmuje się dystrybucją zaawansowanych technologicznie rozwiązań wspierających brazylijski rynek medyczny.

MedApp z rozwiązaniem CarnaLife Holo umożliwia brazylijskim chirurgom interakcję z mieszaną rzeczywistością, co pozwala na większą precyzję przeprowadzania procedur medycznych, skracając ich czas i w konsekwencji zmniejszając koszty zabiegów oraz liczbę powikłań. Rozwiązanie CarnaLife Holo umożliwia również zdalną interakcję w trakcie zabiegu lub na etapie jego planowania, co jest kolejną istotną korzyścią, podobnie jak niezwykłe możliwości edukacyjne i szkoleniowe, jakie oferuje to rozwiązanie. Widzimy ogromne możliwości rynkowe współpracy ze spółką MedApp. Spodziewamy się sfinalizowania sprzedaży pierwszych licencji CarnaLife Holo na rynku brazylijskim w pierwszej połowie 2022 roku – podkreśla Marcio Chueiri, CSO MyTech Ware.

CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą gogli Microsoft HoloLens2 lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. CarnaLife Holo obecny jest w 21 ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie i do tej pory został wykorzystany w blisko 130 różnych procedurach medycznych.

W ślad za rozwojem działań handlowych dynamicznie rośnie skala biznesu i wyniki finansowe MedApp S.A. W pierwszej połowie 2021 roku spółka zanotowała 5.472 tys. zł przychodów i wypracowała 1.838 tys. zł zysku netto. Oznacza to, że wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników, jakie spółka wypracowała w całym 2020 roku. Atutami spółki jest wsparcie Rady Naukowej, składającej się z uznanych specjalistów z obszaru innowacji medycznych oraz współpraca z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi jak: Google, Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson.

Materiały do pobrania

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: