Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A
Wróć do wpisów
Niemcy

MedApp tworzy spółkę w Niemczech do obsługi rynku krajów niemieckojęzycznych DACH – Niemcy, Austria, Szwajcaria

MedApp, polska innowacyjna spółka z branży medtech, oferująca rozwiązania typu SaMD – software as a medical device, (notowana na giełdach w Warszawie i Frankfurcie), zawiązała spółkę MedApp Germany GmbH, która będzie odpowiadała za ekspansję na rynkach niemieckojęzycznych (tzw. DACH). Spółka została zarejestrowana w Dusseldorfie, przy wsparciu Agencji Handlu i Inwestycji kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia (NRW).

– To kolejny ważny krok w naszym rozwoju międzynarodowym. Utworzenie MedApp Germany GmbH pozwoli nam przyspieszyć ekspansję zagraniczną i budowę wartości dla akcjonariuszy. Spółka MedApp Germany GmbH z siedzibą w Düsseldorfie będzie naszym centrum operacyjnym na rynkach niemieckojęzycznych, a zakres jej działania obejmie również prowadzenie samodzielnych projektów R&D. Niemcy, Austria i Szwajcaria to dla nas bardzo ważne rynki i chcemy ich potencjał lepiej wykorzystać – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

– Rynek aplikacji medycznych w Niemczech jest mocno rozwinięty, z wysokimi wydatkami na ochronę zdrowia. Widzimy zainteresowanie naszymi technologiami, ułatwiającymi pracę lekarzy oraz zwiększającymi komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Prowadzimy już wiele rozmów handlowych na rynkach niemieckojęzycznych, które potwierdzają potencjał generowania przychodów przez naszą nową spółkę zależną – dodaje Prezes Krzysztof Mędrala.

W celu zapewnienia efektywności działania już od początku działalności, do pracy na rynkach niemieckojęzycznych w pierwszym okresie funkcjonowania MedApp Germany GmbH oddelegowanych zostanie kilku pracowników polskiej spółki, a z czasem zostaną zatrudnieni lokalni specjaliści z Niemiec

Materiały do pobrania

Pobierz

Zobacz podobne wpisy: