Czcionka:
A A+ A++
Kontrast:
A A A A

Wdrożenie CarnaLife System w Centrum Medycznym Kardiosystem

Produkt:  CarnaLife System Klient: Centrum Medyczne Kardiosystem

Innowacyjne narzędzie do zdalnej rejestracji danychmedycznych, umożliwiające ich gromadzenie oraz natychmiastową analizę za pomocą sztucznej inteligencji.

  • Rozwiązanie telemedyczne współpracuje z ponad dwudziestoma typami urządzeń diagnostycznych
  • Narzędzie do badań przesiewowych
  • Interakcja z hologramami za pomocą gestów i poleceń głosowych
  • Łatwa integracja z systemami do gromadzenia danych lub oprogramowaniem przychodni
  • Pozwala na import plików o dowolnym rozszerzeniu i zapisanie ich w dokumentacji elektronicznej pacjenta

Centrum Medyczne Kardiosystem to placówka specjalizująca się w diagnozowaniu i leczeniu osób dotkniętych problemami sercowonaczyniowymi. Lekarze pracujący w Centrum Medycznym Kardiosystem to cenieni fachowcy o bogatym doświadczeniu praktycznym i licznych osiągnięciach naukowych.

 

Wyzwanie

Centrum Medyczne Kardiosystem to placówka specjalizująca się w diagnozowaniu i leczenChoroby serca i układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. W zależności od szacunków ocenia się, że nieprawidłowości w obrębie układu krążenia mogą dotyczyć nawet ponad 40% dorosłych w Polsce. Pod opieką CM Kardiosystem w dużej mierze pozostają przewlekle chorzy, a celem personelu medycznego jest zapewnienie im jak najlepszej jakości leczenia i bieżące wpieranie w zachowaniu zdrowia. Należy natomiast pamiętać, że w wielu przypadkach osiągane wyniki leczenia zależą w równym stopniu od pacjenta i od członków zespołu terapeutycznego, którzy się nim opiekują. Dlatego też Centrum Medyczne Kardiosystem podjąło współpracę z MedApp S. A.u osób dotkniętych problemami sercowonaczyniowymi. Lekarze pracujący w Centrum Medycznym Kardiosystem to cenieni fachowcy o bogatym doświadczeniu praktycznym i licznych osiągnięciach naukowych.

Rozwiązanie

Pogłębiona diagnostyka i zdalny monitoring Pacjenta za pomocą CarnaLife System.

  • Placówka przekazuje pacjentom urządzenia do zdalnej rejestracji badań EKG
  • Pacjent prowadzi w domu monitoring
  • Dane są zapisywane automatycznie w aplikacji lub wprowadzane ręcznie przez pacjenta
  • Autorskie algorytmy CLS analizują wyniki
  • PW przypadku niepokojących danych lekarz prowadzący otrzymuje alert i decyduje o dalszej ścieżce terapeutycznej danego pacjenta

„Dbamy by pacjenci, którzy pozostają pod naszą opieką mogli korzystać wygodnie i bezpiecznie z rozwiązań, jakie daje medycyna cyfrowa. Nawiązanie współpracy z MedApp, w zakresie pilotażu technologii umożliwiającej wykonywanie badań EKG w domu, poszerzyło naszą ofertę i sprawiło, że Pacjenci czują się bezpiecznie w naszych rękach. To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza teraz, w czasie niestabilnej sytuacji epidemiologicznej. Ufamy, że rozwiązania, które testujemy przyczynią się do poprawy jakości opieki nad Pacjentami w trakcie diagnostyki chorób układu sercowo naczyniowego”

Marta Urszula Ośko-Derejko

Prezes Kardiosystem

„Projektując technologię staramy się jak najlepiej poznać oczekiwania i potrzeby wszystkich grup, które ostatecznie będą z niej korzystały. Myśląc o rozwiązaniach dla pacjentów dotkniętych problemami o podłożu kardiologicznym chcieliśmy, żeby były one przyjazne, wygodne i wartościowe klinicznie. Dzięki przeniesieniu części diagnostyki i monitoringu do warunków stałego funkcjonowania pacjentów możliwe jest poprawienie jakości opieki, zwłaszcza u tych osób, które odczuwają objawy w określonych sytuacjach, np. w czasie wysiłku czy stresu. Współpraca z CM Kardiosystem pozwala nam testować nasze rozwiązania w praktyce i stale je udoskonalać, tak by poprawiały komfort życia pacjentów i pracę lekarzy.”

Aleksandra Woźniak

Product Manager MedApp S.A.

CarnaLife System pozwala na przeprowadzenie bilansu pogłębionego – długi monitoring w komfortowych warunkach domowych pozwala na uzyskanie bardziej wiarygodnych informacji na temat zdrowia pacjenta. Przechowywanie wszystkich informacji w jednym miejscu, natychmiastowa analiza danych przez AI pozwalają na pełną, stałą diagnostykę i szybkie korekcje leczenia.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów realizacji pobierz dokument pdf.

W dokumencie znajdziesz szczegóły realizacji.

Case Study  

Zobacz pozostałe case studies.

System obrazowania 3D zwiększający precyzję, komfort i bezpieczeństwo zabiegów medycznych

Produkt: CarnaLife Holo
Klient: GE Healthcare

Zobacz case study

Przełomowa technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych

Produkt: CarnaLife Holo
Klient: ECZ Otwock

Zobacz case study

Wsparcie procesu diagnostycznego podczas procedur ortopedycznych

Produkt: CarnaLife Holo
Klient: Carolina Medical Center

Zobacz case study